Sign in to follow this  
Followers 0
eaglesinsider

2017 MD HS Football Schedules

334 posts in this topic

Posted (edited)

As always, some base information. I will use the same format as I have the last five years. I will only post confirmed games. Confirmed means it is accessible on MaxPreps or another reputable online schedule publishing service and/or I have been PM'd/emailed a copy of the schedule by a coach or someone involved with the team. I will be updating this list constantly whenever new information becomes available. I will be posting schedules by leagues. If you know of a team's schedule, or even just one or two confirmed games, PM/email me and I will add it to this thread. Thanks in advance.

Also, if you know of any schools changing leagues that I don't know about or missed (I'm using the same schedule template from last year with the changes I already know), please let me know so I can change it. 

 

This thread has been very useful for both fans and coaches and is a massive undertaking, so any help completing it is greatly appreciated.

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Maryland Interscholastic Athletic Association "A" Conference (MIAA A)

 

Archbishop Spalding High School:

Week 1 (9/1)- at Annapolis

Week 2 (9/8)-  Bishop Moore (FL)

Week 3 (9/15)- Good Counsel

Week 4 (9/22)- Loyola

Week 5 (9/29)- McDonogh

Week 6 (10/6)- Friendship Collegiate (DC)

Week 7 (10/14)- at Calvert Hall

Week 8 (10/20)- Saint Frances

Week 9 (10/28)- at Gilman

Week 10 (11/4)- at Mount Saint Joseph

 

Calvert Hall College High School:

Week 0 (8/26)- Silver Oak

Week 1 (9/2)- Dundalk

Week 2 (9/8)- at Wise

Week 3 (9/15)- Riverdale Baptist

Week 4 (9/22)- Saint Frances

Week 5 (9/29)- Mount Saint Joseph

Week 6 (10/6)- at Gilman

Week 7 (10/14)- Archbishop Spalding

Week 8-

Week 9 (10/27)- at McDonogh

Week 10-

Turkey Bowl (11/23)- vs. Loyola [at M&T Bank Stadium]


Gilman School:

Week 0 (8/26)- Gonzaga (DC)

Week 1 (9/1)- at Good Counsel

Week 2 (9/9)- Georgetown Prep

Week 3 (9/16)- at Episcopal (VA)

Week 4 (9/23)- Mount Saint Joseph

Week 5- BYE

Week 6 (10/6)- Calvert Hall

Week 7 (10/13)- at Saint Frances

Week 8 (10/21)- at Loyola

Week 9 (10/28)- Archbishop Spalding

Week 10 (11/4)- at McDonogh

 

Loyola-Blakefield School:

Week 1 (9/1)- at Boys Latin

Week 2 (9/8)- at John Carroll

Week 3 (9/15)- at Archbishop Curley

Week 4 (9/22)- at Archbishop Spalding

Week 5 (9/30)- Saint Frances

Week 6 (10/7)- at Mount Saint Joseph

Week 7 (10/13)- at McDonogh

Week 8 (10/21)- Gilman

Week 9-

Week 10-

Turkey Bowl (11/23)- vs. Calvert Hall [at M&T Bank Stadium]


McDonogh School:

Week 0 (8/26)- Saint Vincent Pallotti

Week 1 (9/1)- La Salle (PA)

Week 2 (9/9)- at Bishop McNamara

Week 3 (9/15)- at DeMatha

Week 4 (9/23)- at Malvern Prep (PA)

Week 5 (9/29)- at Archbishop Spalding

Week 6 (10/6)- at Saint Frances

Week 7 (10/13)- Loyola

Week 8 (10/21)- at Mount Saint Joseph

Week 9 (10/27)- Calvert Hall

Week 10 (11/4)- Gilman

 

Mount Saint Joseph High School:

Week 0 (8/26)- at Saint Mary's Ryken

Week 1 (9/2)- Cardinal O'Hara (PA)

Week 2 (9/8)- at Good Counsel

Week 3 (9/16)- Saint Joseph's (CN)

Week 4 (9/23)- at Gilman

Week 5 (9/29)- at Calvert Hall

Week 6 (10/7)- Loyola

Week 7- BYE

Week 8 (10/21)- McDonogh

Week 9 (10/27)- at Saint Frances

Week 10 (11/4)- Archbishop Spalding


Saint Frances Academy (home games played at Patterson Park):

Week 1 (9/1)- vs. Bishop Sullivan (VA) [at University of Maryland]

Week 2 (9/8)- at IMG Academy National (FL)

Week 3 (9/15)- at Don Bosco Prep (NJ)

Week 4 (9/22)- at Calvert Hall

Week 5 (9/30)- at Loyola

Week 6 (10/6)- McDonogh

Week 7 (10/13)- Gilman

Week 8 (10/20)- at Archbishop Spalding

Week 9 (10/27)- Mount Saint Joseph

Week 10 (11/3)- vs. Silver Oak [at Deer Park, Westminster]

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Maryland Interscholastic Athletic Association "B" Conference (MIAA B )
 

Archbishop Curley High School:

Week 1 (9/1)- at Linganore

Week 2 (9/8)- at Tuscarora

Week 3 (9/15)- Loyola

Week 4 (9/22)- Boys' Latin

Week 5 (9/29)- at Severn

Week 6 (10/6)- Saint Paul's

Week 7 (10/13)- at Saint Mary's

Week 8 (10/20)- Saint Vincent Pallotti

Week 9 (10/27)- at Saint Mary's Ryken

Week 10 (11/3)- at John Carroll

 

Boys' Latin School of Maryland:

Week 1 (9/1)- Loyola

Week 2 (9/9)- Episcopal (VA)

Week 3 (9/15)- Landon

Week 4 (9/22)- at Archbishop Curley

Week 5 (9/29)- John Carroll

Week 6 (10/6)- at Saint Vincent Pallotti

Week 7 (10/14)- Severn

Week 8 (10/20)- at Century

Week 9 (10/27)- Saint Mary's

Week 10 (11/3)- vs. Saint Paul's (at Stevenson University)

 

John Carroll School:

Week 1 (9/1)- Saint John's Catholic Prep

Week 2 (9/8)- Loyola

Week 3 (9/15)- at Bel Air

Week 4 (9/22)- Edmondson

Week 5 (9/29)- at Boys' Latin

Week 6 (10/6)- Saint Mary's

Week 7 (10/13)- at Saint Vincent Pallotti

Week 8 (10/21)- at Severn

Week 9 (10/27)- Saint Paul's

Week 10 (11/3)- Archbishop Curley

 

Saint Mary's High School:

Week 1 (9/1)- Century

Week 2 (9/8)- Landon

Week 3 (9/15)- Delmar (DE)

Week 4 (9/22)- Saint Vincent Pallotti

Week 5 (9/29)- Saint Mary's Ryken

Week 6 (10/6)- at John Carroll

Week 7 (10/13)- Archbishop Curley

Week 8 (10/20)- Saint Paul's

Week 9 (10/27)- at Boy's Latin

Week 10 (11/4)- at Severn

 

Saint Paul's School:

Week 1 (9/1)- Liberty

Week 2 (9/8)- at Maret (DC)

Week 3- BYE

Week 4 (9/22)- Severn

Week 5 (9/29)- Saint Vincent Pallotti

Week 6 (10/6)- at Archbishop Curley

Week 7 (10/13)- at Catoctin

Week 8 (10/20)- at Saint Mary's

Week 9 (10/27)- at John Carroll

Week 10 (11/3)- vs. Boys' Latin (at Stevenson University)

 

Saint Vincent Pallotti High School (home games played at Fairland Regional Park):

Week 0 (8/26)- at McDonogh

Week 1 (9/1)- Saint Mary's Ryken

Week 2 (9/8)- Eleanor Roosevelt

Week 3 (9/16)- at Archbishop Carroll (DC)

Week 4 (9/22)- at Saint Mary's

Week 5 (9/29)- at Saint Paul's

Week 6 (10/6)- Boys' Latin

Week 7 (10/13)- John Carroll

Week 8 (10/20)- at Archbishop Curley

Week 9 (10/27)- Severn

Week 10 (11/3)- at Riverdale Baptist


Severn School:

Week 1 (9/1)- at Annapolis Area Christian

Week 2 (9/8)- Maryland Christian (Home School)

Week 3 (9/15)- Saint Alban's (DC)

Week 4 (9/22)- at Saint Paul's

Week 5 (9/29)- Archbishop Curley

Week 6 (10/6)- Maret (DC)

Week 7 (10/14)- at Boys' Latin

Week 8 (10/21)- John Carroll

Week 9 (10/27)- at Saint Vincent Pallotti

Week 10 (11/4)- Saint Mary's

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Maryland Interscholastic Athletic Association "C" Conference (MIAA C)

Annapolis Area Christian School:

Week 1 (9/1)- Severn

Week 2 (9/8)- Concordia Prep

Week 3 (9/15)- at National Christian

Week 4-

Week 5 (9/29)- at Mount Carmel

Week 6 (10/6)- Saint John's Catholic Prep

Week 7 (10/14)- Friends

Week 8 (10/21)- Mount Carmel

Week 9 (10/27)- at Saint John's Catholic Prep

Week 10 (11/3)- at Friends

 

Concordia Prep:

Week 1 (9/2)- at Loch Raven

Week 2 (9/8)- at Annapolis Area Christian

Week 3 (9/15)- at Mount Carmel

Week 4 (9/22)- Saint John's Catholic Prep

Week 5 (9/30)- SEED

Week 6 (10/7)- Bishop Ireton (VA)

Week 7 (10/14)- at Saint John Paul the Great (VA)

Week 8 (10/21)- Boonsboro

Week 9- BYE

Week 10 (11/4)- Digital Harbor

Week 11 (11/11)- at Long Island Lutheran (NY)

 

Friends School of Baltimore:

Week 1 (8/31)- at Gilman JV

Week 2 (9/8)- at Saint John's Catholic Prep

Week 3 (9/16)- at Model Secondary School for the Deaf (DC)

Week 4 (9/23)- at SEED

Week 5 (9/29)- Saint John's Catholic Prep

Week 6 (10/6)- at Mount Carmel

Week 7 (10/14)- at Annapolis Area Christian

Week 8 (10/21)- FCA (Home School) (DE)

Week 9 (10/27)- Mount Carmel

Week 10 (11/3)- Annapolis Area Christian 

 

Our Lady of Mount Carmel High School (home games played at Eastern Regional Park):

Week 1-

Week 2 (9/8)- at Hancock

Week 3 (9/15)- Concordia Prep

Week 4-

Week 5 (9/29)- Annapolis Area Christian

Week 6 (10/6)- Friends

Week 7 (10/13)- at Saint John's Catholic Prep

Week 8 (10/21)- at Annapolis Area Christian

Week 9 (10/27)- at Friends

Week 10 (11/3)- Saint John's Catholic Prep

 

Saint John's Catholic Preparatory School (home games played at McCurdy Field):

Week 1 (9/1)- at John Carroll

Week 2 (9/8)- Friends

Week 3 (9/15)- Saint James

Week 4 (9/22)- at Concordia Prep

Week 5 (9/29)- at Friends

Week 6 (10/6)- at Annapolis Area Christian

Week 7 (10/13)- Mount Carmel

Week 8 (10/21)- at Maryland Christian (Home School)

Week 9 (10/27)- Annapolis Area Christian

Week 10 (11/3)- at Mount Carmel

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Washington Catholic Athletic Conference (WCAC) (Maryland Schools Only)

 

Bishop McNamara:

Week 0 (8/26)- Riverdale Baptist

Week 1 (9/2)- at Pope John XXIII (NJ)

Week 2 (9/9)- McDonogh

Week 3 (9/15)- at Bishop Sullivan (VA)

Week 4- BYE

Week 5 (9/29)- at Gonzaga (DC)

Week 6 (10/7)- at Archbishop Carroll (DC)

Week 7 (10/14)- at Saint John's (DC)

Week 8 (10/21)- Saint Mary's Ryken

Week 9 (10/28)- DeMatha

Week 10 (11/4)- Good Counsel


DeMatha (Home Games Played at PG Sports & Learning Complex):

Week 0 (8/25)- at Bishop Gorman (NV)

Week 1 (9/1)- Avalon

Week 2 (9/8)- at Franklin

Week 3 (9/15)- McDonogh

Week 4 (9/22)- Friendship Collegiate (DC)

Week 5- BYE

Week 6 (10/6)- Gonzaga (DC)

Week 7 (10/13)- Good Counsel

Week 8 (10/21)- at Saint John's (DC)

Week 9 (10/28)- at Bishop McNamara

Week 10 (11/4)- at Archbishop Carroll (DC)

 

Our Lady of Good Counsel:

Week 1 (9/1)- Gilman

Week 2 (9/8)- Mount Saint Joseph

Week 3 (9/15)- at Archbishop Spalding

Week 4 (9/22)- Bishop Sullivan (VA)

Week 5 (9/28)- Northwest

Week 6 (10/6)- Saint John's (DC)

Week 7 (10/13)- at DeMatha

Week 8 (10/20)- Archbishop Carroll (DC)

Week 9 (10/27)- Gonzaga (DC)

Week 10 (11/4)- at Bishop McNamara

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Allegany/Garrett Counties

 


Allegany (home games played at Greenway Avenue Stadium):

Week 1 (9/1)- Dunbar

Week 2 (9/8)- at Chestnut Ridge (PA)

Week 3 (9/15)- Mountain Ridge

Week 4 (9/22)- Williamsport

Week 5 (9/30)- at Silver Oak

Week 6 (10/6)- Boonsboro

Week 7 (10/13)- at Keyser (WV)

Week 8 (10/20)- at Northern Garrett

Week 9 (10/27)- Southern Garrett

Week 10 (11/4)- vs. Fort Hill


Fort Hill:

Week 1 (9/2)- at University Prep/Science & Technology Academy/Obama Academy (PA)

Week 2 (9/8)- Keyser (WV)

Week 3 (9/15)- at Hollidaysburg (PA)

Week 4 (9/23)- Silver Oak

Week 5 (9/29)- Westinghouse (PA)

Week 6-

Week 7 (10/14)- Melbourne Central Catholic (FL)

Week 8 (10/21)- at Friendship Collegiate (DC)

Week 9 (10/27)- at Mountain Ridge

Week 10 (11/4)- vs. Allegany

 

Mountain Ridge:

Week 1 (9/1)- John Marshall (WV)

Week 2 (9/8)- at Hedgesville (WV)

Week 3 (9/15)- at Allegany

Week 4 (9/22)- Hampshire (WV)

Week 5 (9/29)- at Frankfort (WV)

Week 6 (10/6)- at Chestnut Ridge (PA)

Week 7 (10/13)- Northern Garrett

Week 8 (10/20)- Spring Mills (WV)

Week 9 (10/27)- Fort Hill

Week 10 (11/3)- at Keyser (WV)


Northern Garrett:

Week 1 (9/1)- at Brunswick

Week 2 (9/8)- at Tucker County (WV)

Week 3 (9/15)- at Clear Spring 

Week 4 (9/22)- Frankfort (WV)

Week 5-

Week 6 (10/6)- at Moorefield (WV)

Week 7 (10/13)- at Mountain Ridge

Week 8 (10/20)- Allegany

Week 9 (10/27)- Smithsburg

Week 10 (11/3)- Southern Garrett


Southern Garrett:

Week 1 (9/1)- at Smithsburg

Week 2 (9/8)- Moorefield (WV)

Week 3 (9/15)- Catoctin

Week 4 (9/22)- East Hardy (WV)

Week 5 (9/29)- Tucker County (WV)

Week 6 (10/6)- at Notre Dame (WV)

Week 7 (10/13)- Pendleton County (WV)

Week 8 (10/20)- Clear Spring

Week 9 (10/27)- at Allegany

Week 10 (11/3)- at Northern Garrett

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Anne Arundel County

Annapolis:

Week 1 (9/1)- Archbishop Spalding

Week 2 (9/8)- Old Mill

Week 3 (9/15)- Glen Burnie

Week 4 (9/22)- at South River

Week 5 (9/28)- Meade

Week 6 (10/6)- at Northeast

Week 7 (10/13)- at Arundel

Week 8 (10/20)- North County

Week 9 (10/27)- at Severna Park

Week 10 (11/3)- at Broadneck


Arundel:

Week 1 (9/2)- at Perry Hall

Week 2 (9/8)- at Meade

Week 3 (9/15)- South River

Week 4 (9/22)- Broadneck

Week 5 (9/28)- at Glen Burnie

Week 6 (10/6)- at North County

Week 7 (10/13)- Annapolis

Week 8 (10/20)- at Chesapeake

Week 9 (10/27)- Old Mill

Week 10 (11/3)- Severna Park


Broadneck:

Week 1 (9/1)- Bowie

Week 2 (9/8)- at North County

Week 3 (9/15)- Severna Park

Week 4 (9/22)- at Arundel

Week 5 (9/28)- Northeast

Week 6 (10/6)- at Old Mill

Week 7 (10/13)- South River

Week 8 (10/20)- at Meade

Week 9 (10/27)- Glen Burnie

Week 10 (11/3)- Annapolis


Chesapeake:

Week 1 (9/2)- Towson

Week 2 (9/8)- Severna Park

Week 3 (9/15)- at Catonsville

Week 4 (9/22)- at Glen Burnie

Week 5 (9/28)- at Lansdowne

Week 6 (10/6)- at South River

Week 7 (10/13)- Old Mill

Week 8 (10/20)- Arundel

Week 9 (10/27)- Southern

Week 10 (11/3)- at Northeast


Glen Burnie:

Week 1 (9/1)- at Southern

Week 2 (9/8)- South River

Week 3 (9/15)- at Annapolis

Week 4 (9/22)- Chesapeake

Week 5 (9/29)- Arundel

Week 6 (10/6)- Severna Park

Week 7 (10/13)- North County

Week 8 (10/20)- at Old Mill

Week 9 (10/27)- at Broadneck

Week 10 (11/3)- Meade

 

Meade:

Week 1 (9/1)- at South River

Week 2 (9/8)- Arundel

Week 3 (9/15)- at Old Mill

Week 4 (9/22)- North County

Week 5 (9/28)- at Annapolis

Week 6 (10/6)- at Southern

Week 7 (10/13)- Severna Park

Week 8 (10/20)- Broadneck

Week 9 (10/27)- Northeast

Week 10 (11/3)- at Glen Burnie


North County:

Week 1 (9/1)- at Severna Park

Week 2 (9/8)- Broadneck

Week 3 (9/15)- Northeast

Week 4 (9/22)- at Meade

Week 5 (9/28)- at Old Mill

Week 6 (10/6)- Arundel

Week 7 (10/13)- at Glen Burnie

Week 8 (10/20)- at Annapolis

Week 9 (10/27)- South River

Week 10 (11/3)- Southern


Northeast:

Week 1 (9/1)- Laurel

Week 2 (9/8)- Aberdeen

Week 3 (9/15)- at North County

Week 4 (9/22)- at Cape Henlopen (DE)

Week 5 (9/28)- at Broadneck

Week 6 (10/6)- Annapolis

Week 7 (10/13)- at Southern

Week 8 (10/20)- Severna Park

Week 9 (10/27)- at Meade

Week 10 (11/3)- Chesapeake


Old Mill:

Week 1 (9/1)- at North Point

Week 2 (9/8)- at Annapolis

Week 3 (9/15)- Meade

Week 4 (9/22)- at Severna Park

Week 5 (9/28)- North County

Week 6 (10/6)- Broadneck

Week 7 (10/13)- at Chesapeake

Week 8 (10/20)- Glen Burnie

Week 9 (10/27)- at Arundel

Week 10 (11/3)- at South River


Severna Park:

Week 1 (9/1)- North County

Week 2 (9/8)- at Chesapeake

Week 3 (9/15)- at Broadneck

Week 4 (9/22)- Old Mill

Week 5 (9/28)- South River

Week 6 (10/6)- at Glen Burnie

Week 7 (10/13)- at Meade

Week 8 (10/20)- at Northeast

Week 9 (10/27)- Annapolis

Week 10 (11/3)- at Arundel

 

South River:

Week 1 (9/1)- Meade

Week 2 (9/8)- at Glen Burnie

Week 3 (9/15)- at Arundel

Week 4 (9/22)- Annapolis

Week 5 (9/28)- at Severna Park

Week 6 (10/6)- Chesapeake

Week 7 (10/13)- at Broadneck

Week 8 (10/20)- Southern

Week 9 (10/27)- at North County

Week 10 (11/3)- Old Mill


Southern:

Week 1 (9/1)- Glen Burnie

Week 2 (9/8)- at Friendly 

Week 3 (9/15)- Manchester Valley

Week 4 (9/22)- at South Carroll

Week 5 (9/28)- Easton

Week 6 (10/6)- Meade

Week 7 (10/13)- Northeast

Week 8 (10/20)- at South River

Week 9 (10/27)- at Chesapeake

Week 10 (11/3)- at North County

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Baltimore City Division I

 

Baltimore City College:

Week 1- vs. Lake Clifton (Scrimmage)

Week 2 (9/8)- Thomas Johnson

Week 3 (9/15)- Dunbar

Week 4 (9/23)- at Woodlawn

Week 5 (9/29)- Edmondson

Week 6 (10/6)- Digital Harbor

Week 7 (10/13)- at Mervo

Week 8 (10/19)- at Patterson

Week 9 (10/27)- Douglass (Baltimore City)

Week 10 (11/4)- vs. Poly (at M&T Bank Stadium)

 

Baltimore Polytechnic Institute:

Week 1- BYE

Week 2 (9/8)- Middletown

Week 3 (9/15)- at Mervo

Week 4 (9/22)- at Tuscarora

Week 5 (9/29)- Douglass (Baltimore City)

Week 6 (10/6)- Dunbar

Week 7 (10/13)- at Digital Harbor

Week 8 (10/19)- at Edmondson

Week 9 (10/27)- at Patterson

Week 10 (11/4)- vs. City (at M&T Bank Stadium)

 

Digital Harbor (home games played at Swann Park):

Week 1 (9/1)- Oakdale

Week 2 (9/8)- at Douglass (Baltimore City)

Week 3 (9/15)- Edmondson

Week 4 (9/23)- Patterson

Week 5 (9/29)- at North Hagerstown

Week 6 (10/6)- at City

Week 7 (10/13)- Poly

Week 8 (10/19)- Dunbar

Week 9 (10/27)- at Mervo

Week 10 (11/4)- at Concordia Prep

 

Dunbar:

Week 1 (9/1)- at Allegany

Week 2 (9/9)- at Potomac

Week 3 (9/15)- at City

Week 4 (9/22)- Mervo

Week 5-

Week 6 (10/6)- at Poly

Week 7 (10/13)- Douglass (Baltimore City)

Week 8 (10/19)- at Digital Harbor

Week 9 (10/27)- at Edmondson

Week 10 (11/3)- Patterson

 

Edmondson-Westside:

Week 1 (9/1)- at South Carroll

Week 2 (9/8)- at Caravel Academy (DE)

Week 3 (9/15)- at Digital Harbor

Week 4 (9/22)- at John Carroll

Week 5 (9/29)- at City

Week 6 (10/6)- at Douglass (Baltimore City)

Week 7 (10/13)- Patterson

Week 8 (10/19)- Poly

Week 9 (10/27)- Dunbar

Week 10 (11/3)- Mervo

 

Frederick Douglass:

Week 1 (9/1)- Carver

Week 2 (9/8)- Digital Harbor

Week 3 (9/15)- at Patterson

Week 4 (9/23)- Saint James

Week 5 (9/29)- at Poly

Week 6 (10/6)- Edmondson

Week 7 (10/13)- at Dunbar

Week 8 (10/19)- Mervo

Week 9 (10/27)- at City

Week 10 (11/3)- Green Street Academy

 

Mergenthaler Vo-Tech:

Week 1 (9/2)- Dulaney

Week 2 (9/9)- at William Penn (DE)

Week 3 (9/15)- Poly

Week 4 (9/22)- at Dunbar

Week 5 (9/30)- at Robert A. Taft (OH)

Week 6 (10/6)- at Patterson

Week 7 (10/13)- City

Week 8 (10/19)- at Douglass (Baltimore City)

Week 9 (10/27)- Digital Harbor

Week 10 (11/3)- at Edmondson

 

Patterson:

Week 1 (9/1)- Flowers

Week 2 (9/8)- Northwestern (Prince George's)

Week 3 (9/15)- Douglass (Baltimore City)

Week 4 (9/23)- at Digital Harbor

Week 5 (9/29)- at Avalon

Week 6 (10/6)- Mervo

Week 7 (10/13)- at Edmondson

Week 8 (10/19)- City

Week 9 (10/27)- Poly

Week 10 (11/3)- at Dunbar

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Baltimore City Division II

 

Benjamin Franklin:

Week 1-

Week 2 (9/8)- at Lake Clifton

Week 3 (9/15)- Carver

Week 4 (9/22)- at Reginald Lewis

Week 5 (9/29)- Bluford Drew Jemison

Week 6 (10/6)- at Southwestern

Week 7 (10/13)- National Academy

Week 8 (10/19)- at New Era

Week 9 (10/27)- FAET

Week 10 (11/3)- at Northwestern

 

Bluford Drew Jemison Academy:

Week 1 (9/1)- at Coolidge (DC)

Week 2 (9/8)- National Academy

Week 3 (9/15)- at Lake Clifton

Week 4 (9/22)- FAET

Week 5 (9/29)- Benjamin Franklin

Week 6 (10/6)- New Era

Week 7 (10/13)- at Carver

Week 8 (10/19)- at Reginald Lewis

Week 9 (10/27)- Northwestern

Week 10 (11/3)- at Southwestern

 

Carver Vo-Tech:

Week 1 (9/1)- at Douglass

Week 2 (9/8)- at FAET

Week 3 (9/15)- at Benjamin Franklin

Week 4 (9/22)- Lake Clifton

Week 5 (9/29)- at Northwestern

Week 6 (10/6)- Reginald Lewis

Week 7 (10/13)- Bluford Drew Jemison

Week 8 (10/19)- at Southwestern

Week 9 (10/27)- National Academy

Week 10 (11/3)- at New Era

 

Friendship Academy of Engineering and Technology:

Week 1-

Week 2 (9/8)- Carver

Week 3 (9/15)- Reginald Lewis

Week 4 (9/22)- at Bluford Drew Jemison

Week 5 (9/29)- Southwestern

Week 6 (10/6)- at National Academy

Week 7 (10/13)- New Era

Week 8 (10/19)- at Northwestern

Week 9 (10/27)- at Benjamin Franklin

Week 10 (11/3)- Lake Clifton

 

Lake Clifton:

Week 1- vs. City (Scrimmage)

Week 2 (9/8)- Benjamin Franklin

Week 3 (9/15)- Bluford Drew Jemison

Week 4 (9/22)- at Carver

Week 5 (9/29)- at Reginald Lewis

Week 6 (10/6)- Northwestern

Week 7 (10/13)- Southwestern

Week 8 (10/19)- at National Academy

Week 9 (10/27)- at New Era

Week 10 (11/3)- at FAET

 

National Academy Foundation:

Week 1 (9/1)- at Havre de Grace

Week 2 (9/8)- at Bluford Drew Jemison

Week 3 (9/15)- Northwestern

Week 4 (9/22)- at Southwestern

Week 5 (9/29)- at New Era

Week 6 (10/6)- FAET

Week 7 (10/13)- at Benjamin Franklin

Week 8 (10/19)- Lake Clifton

Week 9 (10/27)- at Carver

Week 10 (11/3)- Reginald Lewis

 

New Era Academy:

Week 1 (9/1)- Walkersville

Week 2 (9/8)- at Reginald Lewis

Week 3 (9/15)- Southwestern

Week 4 (9/22)- at Northwestern

Week 5 (9/29)- National Academy

Week 6 (10/6)- at Bluford Drew Jemison

Week 7 (10/13)- at FAET

Week 8 (10/19)- Benjamin Franklin

Week 9 (10/27)- Lake Clifton

Week 10 (11/3)- Carver

 

Northwestern:

Week 1- BYE

Week 2 (9/8)- at Southwestern

Week 3 (9/15)- at National Academy

Week 4 (9/22)- New Era

Week 5 (9/29)- Carver

Week 6 (10/6)- at Lake Clifton

Week 7 (10/13)- Reginald Lewis

Week 8 (10/19)- FAET

Week 9 (10/27)- at Bluford Drew Jemison

Week 10 (11/3)- Benjamin Franklin

 

Reginald F. Lewis:

Week 1 (9/2)- at New Town

Week 2 (9/8)- New Era

Week 3 (9/15)- at FAET

Week 4 (9/22)- Benjamin Franklin

Week 5 (9/29)- Lake Clifton

Week 6 (10/6)- at Carver

Week 7 (10/13)- at Northwestern

Week 8 (10/19)- Bluford Drew Jemison

Week 9 (10/27)- Southwestern

Week 10 (11/3)- at National Academy

 

Southwestern:

Week 1-

Week 2 (9/8)- Northwestern

Week 3 (9/15)- at New Era

Week 4 (9/22)- National Academy

Week 5 (9/29)- at FAET

Week 6 (10/6)- Benjamin Franklin

Week 7 (10/13)- at Lake Clifton

Week 8 (10/19)- Carver

Week 9 (10/27)- at Reginald Lewis

Week 10 (11/3)- Bluford Drew Jemison 

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Baltimore County- Division 1

 

Catonsville:

Week 1 (9/2)- at Sparrows Point

Week 2 (9/8)- Lansdowne

Week 3 (9/15)- Chesapeake (Anne Arundel)

Week 4 (9/22)- Dundalk

Week 5 (9/28)- at Dulaney

Week 6 (10/6)- at Franklin

Week 7 (10/13)- Parkville

Week 8 (10/21)- at Milford Mill

Week 9 (10/27)- Kenwood

Week 10 (11/3)- at Perry Hall

 

Dulaney:

Week 1 (9/2)- at Mervo

Week 2 (9/8)- at Owings Mills

Week 3 (9/16)- at Towson

Week 4 (9/23)- Parkville

Week 5 (9/28)- Catonsville

Week 6 (10/6)- at Perry Hall

Week 7 (10/14)- Kenwood

Week 8 (10/20)- at Dundalk

Week 9 (10/28)- Franklin

Week 10 (11/4)- Milford Mill

 

Dundalk:

Week 1 (9/2)- at Calvert Hall

Week 2 (9/8)- Patapsco

Week 3 (9/15)- Lansdowne

Week 4 (9/22)- at Catonsville

Week 5 (9/28)- Franklin

Week 6 (10/7)- at Parkville

Week 7 (10/13)- at Perry Hall

Week 8 (10/20)- Dulaney

Week 9 (10/27)- Milford Mill

Week 10 (11/3)- at Kenwood

 

Franklin:

Week 1 (9/2)- Woodlawn

Week 2 (9/8)- DeMatha

Week 3 (9/15)- at Smyrna (DE)

Week 4 (9/22)- Kenwood

Week 5 (9/28)- at Dundalk

Week 6 (10/6)- Catonsville

Week 7 (10/14)- at Milford Mill

Week 8 (10/20)- Perry Hall

Week 9 (10/28)- at Dulaney

Week 10 (11/4)- at Parkville


Kenwood:

Week 1 (9/2)- at Chesapeake (Baltimore)

Week 2 (9/8)- Western Tech

Week 3 (9/15)- Hereford

Week 4 (9/22)- at Franklin

Week 5 (9/28)- Perry Hall

Week 6 (10/7)- at Milford Mill

Week 7 (10/14)- at Dulaney

Week 8 (10/20)- Parkville

Week 9 (10/27)- at Catonsville

Week 10 (11/3)- Kenwood

 

Milford Mill Academy:

Week 1 (9/2)- Tuscarora

Week 2 (9/8)- at Woodlawn

Week 3 (9/16)- Randallstown

Week 4 (9/22)- at Perry Hall

Week 5 (9/28)- Parkville

Week 6 (10/7)- Kenwood

Week 7 (10/14)- Franklin

Week 8 (10/21)- Catonsville

Week 9 (10/27)- at Dundalk

Week 10 (11/4)- Dulaney

 

Parkville:

Week 1 (9/2)- Edgewood

Week 2 (9/9)- Eastern Tech

Week 3 (9/16)- Owings Mills

Week 4 (9/23)- at Dulaney

Week 5 (9/28)- at Milford Mill

Week 6 (10/7)- Dundalk

Week 7 (10/13)- at Catonsville

Week 8 (10/20)- at Kenwood

Week 9 (10/28)- Perry Hall

Week 10 (11/4)- Franklin


Perry Hall:

Week 1 (9/2)- Arundel

Week 2 (9/9)- at Towson

Week 3 (9/15)- at Patapsco

Week 4 (9/22)- Milford Mill

Week 5 (9/28)- at Kenwood

Week 6 (10/6)- Dulaney

Week 7 (10/13)- Dundalk

Week 8 (10/20)- at Franklin

Week 9 (10/28)- at Parkville

Week 10 (11/3)- Catonsville

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Baltimore County- Division 2

 

 

Chesapeake:

Week 1 (9/2)- Kenwood

Week 2 (9/9)- at New Town

Week 3 (9/16)- Loch Raven

Week 4 (9/22)- at Owings Mills

Week 5 (9/28)- Overlea

Week 6 (10/7)- at Towson

Week 7 (10/13)- at Eastern Tech

Week 8 (10/21)- Randallstown

Week 9 (10/28)- at Western Tech

Week 10 (11/4)- Hereford

 

Eastern Tech (home games played at CCBC-Essex):

Week 1 (9/2)- at McDonough

Week 2 (9/9)- at Parkville

Week 3 (9/15)- North Harford

Week 4 (9/23)- at New Town

Week 5 (9/28)- Owings Mills

Week 6 (10/6)- at Hereford

Week 7 (10/13)- Chesapeake (Baltimore)

Week 8 (10/20)- Overlea

Week 9 (10/28)- at Randallstown

Week 10 (11/3)- Western Tech

 

Hereford:

Week 1 (9/2)- North Harford

Week 2 (9/8)- at Sparrows Point

Week 3 (9/15)- at Kenwood

Week 4 (9/22)- Randallstown

Week 5 (9/28)- New Town

Week 6 (10/6)- Eastern Tech

Week 7 (10/13)- at Overlea

Week 8 (10/20)- Western Tech

Week 9 (10/27)- at Owings Mills

Week 10 (11/4)- at Chesapeake (Baltimore)

 

New Town:

Week 1 (9/2)- Reginald Lewis

Week 2 (9/9)- Chesapeake (Baltimore)

Week 3 (9/15)- at Woodlawn

Week 4 (9/23)- Eastern Tech

Week 5 (9/28)- at Hereford

Week 6 (10/6)- at Thomas Johnson

Week 7 (10/14)- at Western Tech

Week 8 (10/21)- Owings Mills

Week 9 (10/27)- at Overlea

Week 10 (11/4)- at Randallstown

 

Overlea:

Week 1 (9/2)- at Bel Air

Week 2 (9/8)- at Pikesville

Week 3 (9/15)- Sparrows Point

Week 4 (9/22)- Western Tech

Week 5 (9/28)- at Chesapeake (Baltimore)

Week 6 (10/7)- at Randallstown

Week 7 (10/13)- Hereford

Week 8 (10/20)- at Eastern Tech

Week 9 (10/27)- New Town

Week 10 (11/3)- at Owings Mills


Owings Mills:

Week 1 (9/2)- at Patapsco

Week 2 (9/8)- Dulaney

Week 3 (9/16)- at Parkville

Week 4 (9/22)- Chesapeake (Baltimore)

Week 5 (9/28)- at Eastern Tech

Week 6 (10/6)- Western Tech

Week 7 (10/14)- at Randallstown

Week 8 (10/21)- at New Town

Week 9 (10/27)- Hereford

Week 10 (11/3)- Overlea

 

Randallstown:

Week 1 (9/2)- at Douglass (Prince George's)

Week 2 (9/9)- Loch Raven

Week 3 (9/16)- at Milford Mill

Week 4 (9/22)- at Hereford

Week 5 (9/28)- at Western Tech

Week 6 (10/7)- Overlea

Week 7 (10/14)- Owings Mills

Week 8 (10/21)- at Chesapeake (Baltimore)

Week 9 (10/28)- Eastern Tech

Week 10 (11/4)- New Town

 

Western Tech (home games played at Lansdowne HS):

Week 1 (9/2)- at Lansdowne

Week 2 (9/8)- at Kenwood

Week 3 (9/16)- Pikesville

Week 4 (9/22)- at Overlea

Week 5 (9/28)- Randallstown

Week 6 (10/6)- at Owings Mills

Week 7 (10/14)- New Town

Week 8 (10/20)- at Hereford

Week 9 (10/28)- Chesapeake (Baltimore)

Week 10 (11/3)- at Eastern Tech

 

Baltimore County Division 3

 

Lansdowne:

Week 1 (9/2)- Western Tech

Week 2 (9/8)- at Catonsville

Week 3 (9/15)- at Dundalk

Week 4 (9/22)- Sparrows Point

Week 5 (9/28)- Chesapeake (Anne Arundel)

Week 6 (10/7)- at Woodlawn

Week 7 (10/13)- Patapsco

Week 8 (10/21)- at Towson

Week 9 (10/27)- Pikesville

Week 10 (11/3)- at Loch Raven

 

Loch Raven:

Week 1 (9/2)- Concordia Prep

Week 2 (9/9)- at Randallstown

Week 3 (9/16)- at Chesapeake (Baltimore)

Week 4 (9/22)- Pikesville

Week 5 (9/28)- Woodlawn

Week 6 (10/6)- Patapsco

Week 7 (10/14)- at Towson

Week 8 (10/20)- at Sparrows Point

Week 9 (10/27)- SEED

Week 10 (11/3)- Lansdowne

 

Patapsco:

Week 1 (9/2)- Owings Mills

Week 2 (9/8)- at Dundalk

Week 3 (9/15)- at Perry Hall

Week 4 (9/22)- Towson

Week 5 (9/28)- at Pikesville

Week 6 (10/6)- at Loch Raven

Week 7 (10/13)- at Lansdowne

Week 8 (10/19)- Woodlawn

Week 9 (10/27)- Sparrows Point

Week 10 (11/4)- High Point

 

Pikesville:

Week 1 (9/2)- Perryville

Week 2 (9/8)- Overlea

Week 3 (9/16)- at Western Tech

Week 4 (9/22)- at Loch Raven

Week 5 (9/28)- Patapsco

Week 6 (10/6)- Sparrows Point

Week 7 (10/13)- at Woodlawn

Week 8 (10/20)- Brunswick

Week 9 (10/27)- at Lansdowne

Week 10 (11/3)- Towson

 

Sparrows Point:

Week 1 (9/2)- Catonsville

Week 2 (9/8)- Hereford

Week 3 (9/15)- at Overlea

Week 4 (9/22)- at Lansdowne

Week 5 (9/28)- Towson

Week 6 (10/6)- at Pikesville

Week 7-

Week 8 (10/20)- Loch Raven

Week 9 (10/27)- at Patapsco

Week 10 (11/3)- Woodlawn

 

Towson:

Week 1 (9/2)- at Chesapeake (Anne Arundel)

Week 2 (9/9)- Perry Hall

Week 3 (9/16)- Dulaney

Week 4 (9/22)- at Patapsco

Week 5 (9/28)- at Sparrows Point

Week 6 (10/7)- Chesapeake (Baltimore)

Week 7 (10/14)- Loch Raven

Week 8 (10/21)- Lansdowne

Week 9 (10/27)- at Woodlawn

Week 10 (11/3)- at Pikesville

 

Woodlawn:

Week 1 (9/2)- at Franklin

Week 2 (9/8)- Milford Mill

Week 3 (9/15)- New Town

Week 4 (9/23)- City

Week 5 (9/28)- at Loch Raven

Week 6 (10/7)- Lansdowne

Week 7 (10/13)- Pikesville

Week 8 (10/19)- at Patapsco

Week 9 (10/27)- Towson

Week 10 (11/3)- at Sparrows Point

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Bayside Conference- 1A Division

 

Cambridge-South Dorchester:

Week 1 (9/1)- at Queen Anne's County 

Week 2 (9/8)- Woodbridge (DE)

Week 3 (9/15)- North Caroline

Week 4 (9/22)- at Colonel Richardson

Week 5 (9/29)- Nandua (VA)

Week 6 (10/6)- at Washington

Week 7 (10/13)- Wicomico

Week 8 (10/20)- at Kent County

Week 9 (10/27)- Snow Hill

Week 10 (11/3)- at Easton

 

Colonel Richardson:

Week 1 (9/1)- James M. Bennett

Week 2 (9/8)- at Snow Hill

Week 3 (9/16)- at Wicomico

Week 4 (9/22)- Cambridge-South Dorchester

Week 5 (9/29)- at Arcadia (VA)

Week 6 (10/6)- Kent County

Week 7 (10/13)- Nandua (VA)

Week 8 (10/20)- Northampton (VA)

Week 9 (10/27)- at Washington

Week 10 (11/3)- at North Caroline

 

Kent County:

Week 1 (9/2)- at Parkside

Week 2 (9/8)- Washington

Week 3 (9/15)- at Kent Island

Week 4 (9/22)- Snow Hill

Week 5 (9/29)- Queen Anne's County 

Week 6 (10/6)- at Colonel Richardson

Week 7 (10/13)- at North Caroline

Week 8 (10/20)- Cambridge-South Dorchester

Week 9 (10/27)- Arcadia (VA)

Week 10 (11/3)- Patterson Mill

 

Snow Hill:

Week 1 (9/1)- at Kent Island

Week 2 (9/8)- Colonel Richardson

Week 3 (9/15)- Arcadia (VA)

Week 4 (9/22)- Kent Count

Week 5 (9/29)- James M. Bennett

Week 6 (10/6)- at Nandua (VA)

Week 7 (10/12)- at Parkside

Week 8 (10/19)- Washington

Week 9 (10/27)- at Cambridge-South Dorchester

Week 10 (11/3)- Stephen Decatur

 

Washington:

Week 1 (9/1)- at Easton

Week 2 (9/8)- at Kent County

Week 3 (9/15)- Stephen Decatur

Week 4 (9/22)- at Laurel (DE)

Week 5 (9/28)- at Wicomico

Week 6 (10/6)- Cambridge-South Dorchester

Week 7 (10/13)- at Arcadia (VA)

Week 8 (10/19)- at Snow Hill

Week 9 (10/27)- Colonel Richardson

Week 10 (11/3)- Parkside

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Bayside Conference- 3A/2A Division

Easton:

Week 1 (9/1)- Washington

Week 2 (9/8)- Queen Anne's County 

Week 3 (9/15)- at Parkside

Week 4 (9/23)- at James M. Bennett

Week 5 (9/28)- at Southern

Week 6 (10/6)- North Caroline

Week 7 (10/13)- at Stephen Decatur

Week 8 (10/20)- at Kent Island

Week 9 (10/27)- Wicomico

Week 10 (11/3)- Cambridge-South Dorchester

 

Kent Island:

Week 1 (9/1)- Snow Hill

Week 2 (9/9)- at James M. Bennett

Week 3 (9/15)- Kent County

Week 4 (9/22)- at Stephen Decatur

Week 5 (9/29)- Parkside

Week 6 (10/6)- Wicomico

Week 7 (10/13)- at Oakdale

Week 8 (10/20)- Easton

Week 9 (10/27)- at North Caroline

Week 10 (11/3)- at Queen Anne's County 

 

James M. Bennett:

Week 1 (9/1)- at Colonel Richardson

Week 2 (9/9)- Kent Island

Week 3 (9/15)- at Nandua (VA)

Week 4 (9/23)- Easton

Week 5 (9/29)- at Snow Hill

Week 6 (10/6)- vs. Parkside [at Wicomico County Stadium]

Week 7 (10/13)- at Queen Anne's County 

Week 8 (10/20)- vs. North Caroline [at Wicomico County Stadium]

Week 9 (10/28)- Stephen Decatur

Week 10 (11/3)- at Wicomico

 

North Caroline:

Week 1 (9/1)- at Wicomico

Week 2 (9/8)- Parkside

Week 3 (9/15)- at Cambridge-South Dorchester

Week 4 (9/22)- at Queen Anne's County 

Week 5 (9/29)- Stephen Decatur

Week 6 (10/6)- at Easton

Week 7 (10/13)- Kent County

Week 8 (10/20)- vs. James M. Bennett [at Wicomico County Stadium]

Week 9 (10/27)- Kent Island

Week 10 (11/3)- Colonel Richardson

 

Parkside (home games played at Wicomico County Stadium):

Week 1 (9/2)- Kent County

Week 2 (9/8)- at North Caroline

Week 3 (9/15)- Easton

Week 4 (9/22)- Wicomico

Week 5 (9/29)- at Kent Island

Week 6 (10/6)- vs. James M. Bennett [at Wicomico County Stadium]

Week 7 (10/12)- Snow Hill

Week 8 (10/19)- at Stephen Decatur

Week 9 (10/27)- Queen Anne's County 

Week 10 (11/3)- at Washington

 

Queen Anne's County:

Week 1 (9/1)- Cambridge-South Dorchester

Week 2 (9/8)- at Easton

Week 3 (9/15)- Sussex Central (DE)

Week 4 (9/22)- North Caroline

Week 5 (9/29)- at Kent County

Week 6 (10/6)- Stephen Decatur

Week 7 (10/13)- James M. Bennett

Week 8 (10/19)- at Wicomico

Week 9 (10/27)- at Parkside

Week 10 (11/3)- Kent Island


Stephen Decatur:

Week 1 (9/1)- Arcadia (VA)

Week 2 (9/8)- Wicomico

Week 3 (9/15)- at Washington

Week 4 (9/22)- Kent Island

Week 5 (9/29)- at North Caroline

Week 6 (10/6)- at Queen Anne's County 

Week 7 (10/13)- Easton

Week 8 (10/19)- Parkside

Week 9 (10/28)- at James M. Bennett

Week 10 (11/3)- at Snow Hill


Wicomico (home games played at Wicomico County Stadium):

Week 1 (9/1)- North Caroline

Week 2 (9/8)- at Stephen Decatur

Week 3 (9/16)- Colonel Richardson

Week 4 (9/22)- at Parkside

Week 5 (9/28)- Washington

Week 6 (10/6)- at Kent Island

Week 7 (10/13)- at Cambridge-South Dorchester

Week 8 (10/19)- Queen Anne's County 

Week 9 (10/27)- at Easton

Week 10 (11/3)- James M. Bennett

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Howard County

 
Atholton:
Week 1 (9/2)- at River Hill
Week 2 (9/8)- Wilde Lake
Week 3 (9/15)- at Oakland Mills
Week 4 (9/22)- at Marriotts Ridge
Week 5 (9/28)- Hammond
Week 6 (10/6)- Glenelg
Week 7 (10/14)- at Mount Hebron
Week 8 (10/21)- Centennial
Week 9 (10/27)- at Howard
Week 10 (11/3)- Long Reach

Centennial:
Week 1 (9/2)- Marriotts Ridge
Week 2 (9/8)- at Reservoir
Week 3 (9/15)- at River Hill
Week 4 (9/22)- Long Reach
Week 5 (9/28)- Mount Hebron
Week 6 (10/6)- at Wilde Lake
Week 7 (10/13)- Howard
Week 8 (10/21)- at Atholton
Week 9 (10/27)- Hammond
Week 10 (11/3)- at Glenelg
 
Glenelg:
Week 1 (9/2)- at Howard
Week 2 (9/8)- Mount Hebron
Week 3 (9/15)- Marriotts Ridge
Week 4 (9/22)- at Hammond
Week 5 (9/28)- Reservoir
Week 6 (10/6)- at Atholton
Week 7 (10/14)- at Wilde Lake
Week 8 (10/21)- Oakland Mills
Week 9 (10/27)- at River Hill
Week 10 (11/3)- Centennial
 
Hammond:
Week 1 (9/2)- at Wilde Lake
Week 2 (9/8)- Long Reach
Week 3 (9/15)- at Reservoir
Week 4 (9/22)- Glenelg
Week 5 (9/28)- at Atholton
Week 6 (10/6)- Oakland Mills
Week 7 (10/14)- River Hill
Week 8 (10/20)- at Howard
Week 9 (10/27)- at Centennial
Week 10 (11/3)- Mount Hebron

Howard:
Week 1 (9/2)- Glenelg
Week 2 (9/8)- at Marriotts Ridge
Week 3 (9/15)- at Mount Hebron
Week 4 (9/22)- Reservoir
Week 5 (9/28)- Wilde Lake
Week 6 (10/7)- at Long Reach
Week 7 (10/13)- at Centennial
Week 8 (10/20)- Hammond
Week 9 (10/27)- Atholton
Week 10 (11/3)- at Oakland Mills

Long Reach:
Week 1 (9/2)- Oakland Mills
Week 2 (9/8)- at Hammond
Week 3 (9/15)- Wilde Lake
Week 4 (9/22)- at Centennial
Week 5 (9/28)- at River Hill
Week 6 (10/7)- Howard
Week 7 (10/13)- at Marriotts Ridge
Week 8 (10/20)- Mount Hebron
Week 9 (10/27)- Reservoir
Week 10 (11/3)- at Atholton

Marriotts Ridge:
Week 1 (9/2)- at Centennial
Week 2 (9/8)- Howard
Week 3 (9/15)- at Glenelg
Week 4 (9/22)- Atholton
Week 5 (9/28)- at Oakland Mills
Week 6 (10/6)- at Reservoir
Week 7 (10/13)- Long Reach
Week 8 (10/20)- Wilde Lake
Week 9 (10/27)- at Mount Hebron
Week 10 (11/3)- River Hill
 
Mount Hebron:
Week 1 (9/2)- Reservoir
Week 2 (9/8)- at Glenelg
Week 3 (9/15)- Howard
Week 4 (9/22)- Oakland Mills
Week 5 (9/28)- at Centennial
Week 6 (10/6)- at River Hill
Week 7 (10/14)- Atholton
Week 8 (10/20)- at Long Reach
Week 9 (10/27)- Marriotts Ridge
Week 10 (11/3)- at Hammond
 
Oakland Mills:
Week 1 (9/2)- at Long Reach
Week 2 (9/8)- River Hill
Week 3 (9/15)- Atholton
Week 4 (9/22)- at Mount Hebron
Week 5 (9/28)- Marriotts Ridge
Week 6 (10/6)- at Hammond
Week 7 (10/13)- Reservoir
Week 8 (10/21)- at Glenelg
Week 9 (10/27)- at Wilde Lake
Week 10 (11/3)- Howard

Reservoir:
Week 1 (9/2)- at Mount Hebron
Week 2 (9/8)- Centennial
Week 3 (9/15)- Hammond
Week 4 (9/22)- at Howard
Week 5 (9/28)- at Glenelg
Week 6 (10/6)- Marriotts Ridge
Week 7 (10/13)- at Oakland Mills
Week 8 (10/20)- River Hill
Week 9 (10/27)- at Long Reach
Week 10 (11/3)- Wilde Lake

River Hill:
Week 1 (9/2)- Atholton
Week 2 (9/8)- at Oakland Mills
Week 3 (9/15)- Centennial
Week 4 (9/22)- at Wilde Lake
Week 5 (9/28)- Long Reach
Week 6 (10/6)- Mount Hebron
Week 7 (10/14)- at Hammond
Week 8 (10/20)- at Reservoir
Week 9 (10/27)- Glenelg
Week 10 (11/3)- at Marriotts Ridge

Wilde Lake:
Week 1 (9/2)- Hammond
Week 2 (9/8)- at Atholton
Week 3 (9/15)- at Long Reach
Week 4 (9/22)- River Hill
Week 5 (9/28)- at Howard
Week 6 (10/6)- Centennial
Week 7 (10/14)- Glenelg
Week 8 (10/20)- at Marriotts Ridge
Week 9 (10/27)- Oakland Mills
Week 10 (11/3)- at Reservior

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Eastern Christian Conference (MD Schools Only)

 

Central Maryland Christian (Home School) (home games played at Deer Park, Westminster):

Week 1 (9/1)- Capitol Christian

Week 2 (9/8)- Maryland School for the Deaf

Week 3 (9/16)- at Northern Virginia Kings (Home School) (VA)

Week 4 (9/22)- Northern Virginia Centurions (Home School) (VA)

Week 5 (9/30)- at Maryland Christian (Home School)

Week 6 (10/5)- Model School for the Deaf (DC)

Week 7 (10/12)- at Saint James

Week 8-

Week 9 (10/27)- Central Virginia (Home School) (VA)

Week 10- ECC North-South Bowl

 

Maryland Christian (Home School) (home games played at Beachmont Christian Camp):

Week 0 (8/26)- at Northern Virginia Kings (Home School) (VA)

Week 1 (9/2)- Hampton Roads (Home School) (VA)

Week 2 (9/8)- at Severn

Week 3 (9/16)- at FCA (Home School) (DE)

Week 4 (9/22)- at National Christian

Week 5 (9/30)- Central Maryland Christian (Home School)

Week 6 (10/7)- Northern Virginia Centurions (Home School) (VA)

Week 7-

Week 8 (10/21)- Saint John's Catholic Prep

Week 9- 

Week 10- ECC North-South Bowl

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Carroll County Athletic League (CCAL)


Century:

Week 1 (9/1)- at Saint Mary's

Week 2 (9/8)- Williamsport

Week 3 (9/15)- at North Hagerstown

Week 4 (9/22)- Francis Scott Key

Week 5 (9/28)- Manchester Valley

Week 6 (10/6)- at Westminster

Week 7 (10/13)- South Carroll

Week 8 (10/20)- Boys' Latin

Week 9 (10/27)- at Winters Mill

Week 10 (11/3)- at Liberty

 

Francis Scott Key:

Week 1 (9/1)- North East

Week 2 (9/8)- at Berkeley Springs (WV)

Week 3 (9/15)- at Patterson Mill

Week 4 (9/22)- Century

Week 5 (9/28)- Westminster

Week 6 (10/6)- at Manchester Valley

Week 7 (10/13)- SEED

Week 8 (10/20)- at South Carroll

Week 9 (10/27)- Liberty

Week 10 (11/3)- Winters Mil


Liberty:

Week 1 (9/1)- at Saint Paul's

Week 2 (9/8)- at Walkersville

Week 3 (9/15)- at Williamsport

Week 4 (9/22)- Winters Mill

Week 5 (9/28)- South Hagerstown

Week 6 (10/6)- at South Carroll

Week 7 (10/13)- Westminster

Week 8 (10/20)- Manchester Valley

Week 9 (10/27)- at Francis Scott Key

Week 10 (11/3)- Century

 

Manchester Valley:

Week 1 (9/1)- at Williamsport

Week 2 (9/8)- North Hagerstown

Week 3 (9/15)- at Southern

Week 4 (9/22)- at Westminster

Week 5 (9/28)- at Century

Week 6 (10/6)- Francis Scott Key

Week 7 (10/13)- Winters Mill

Week 8 (10/20)- at Liberty

Week 9 (10/27)- South Carroll

Week 10 (11/3)- Poolesville


South Carroll:

Week 1 (9/1)- Edmondson

Week 2 (9/8)- at C. Milton Wright

Week 3 (9/15)- at South Hagerstown

Week 4 (9/22)- Southern

Week 5 (9/28)- at Winters Mill

Week 6 (10/6)- Liberty

Week 7 (10/13)- at Century

Week 8 (10/20)- Francis Scott Key

Week 9 (10/27)- at Manchester Valley

Week 10 (11/3)- Westminster


Westminster:

Week 1 (9/1)- at Urbana

Week 2 (9/8)- South Hagerstown

Week 3 (9/15)- at Linganore

Week 4 (9/22)- Manchester Valley

Week 5 (9/28)- at Francis Scott Key

Week 6 (10/6)- Century

Week 7 (10/13)- at Liberty

Week 8 (10/20)- Winters Mill

Week 9 (10/27)- Salesianum (DE)

Week 10 (11/3)- at South Carroll

 

Winters Mill:

Week 1 (9/1)- at Joppatowne

Week 2 (9/8)- Bohemia Manor

Week 3 (9/15)- Poolesville

Week 4 (9/22)- at Liberty

Week 5 (9/28)- South Carroll

Week 6 (10/6)- at Watkins Mill

Week 7 (10/13)- at Manchester Valley

Week 8 (10/20)- at Westminster

Week 9 (10/27)- Century

Week 10 (11/3)- at Francis Scott Key

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Frederick County- Central Maryland Conference (CMC)

Brunswick:

Week 1 (9/1)- Northern Garrett

Week 2 (9/8)- at Clear Spring

Week 3 (9/15)- Boonsboro

Week 4 (9/22)- at Frederick

Week 5 (9/29)- at Hancock

Week 6 (10/6)- at Berkeley Springs (WV)

Week 7 (10/13)- Smithsburg

Week 8 (10/20)- at Pikesville

Week 9 (10/27)- James Buchanan (PA)

Week 10 (11/3)- Catoctin


Catoctin:

Week 1 (9/1)- at Boonsboro

Week 2 (9/8)- at Frederick

Week 3 (9/15)- Southern Garrett

Week 4 (9/22)- Smithsburg

Week 5 (9/28)- Williamsport

Week 6 (10/6)- at Rising Sun

Week 7 (10/13)- Saint Paul's

Week 8 (10/20)- Joppatowne

Week 9 (10/27)- at Clear Spring

Week 10 (11/3)- at Brunswick

 

Frederick:

Week 1 (9/1)- at High Point

Week 2 (9/8)- Catoctin

Week 3 (9/15)- Green Street Academy

Week 4 (9/22)- Brunswick

Week 5 (9/28)- at Smithsburg

Week 6 (10/6)- at James Buchanan (PA)

Week 7 (10/13)- at Williamsport

Week 8 (10/20)- North Hagerstown

Week 9 (10/27)- at Churchill

Week 10 (11/4)- Thomas Johnson

 

Governor Thomas Johnson:

Week 1 (9/1)- Aberdeen

Week 2 (9/8)- at City

Week 3 (9/15)- Walkersville

Week 4 (9/22)- Linganore

Week 5 (9/28)- at Tuscarora

Week 6 (10/6)- New Town

Week 7 (10/13)- at Middletown

Week 8 (10/20)- Oakdale

Week 9 (10/27)- at Urbana

Week 10 (11/4)- at Frederick

 

Linganore:

Week 1 (9/1)- Archbishop Curley

Week 2 (9/8)- at Edgewood

Week 3 (9/15)- Westminster

Week 4 (9/22)- at Thomas Johnson

Week 5 (9/29)- Walkersville

Week 6 (10/6)- at Oakdale

Week 7 (10/13)- at Kennedy

Week 8 (10/20)- at Middletown

Week 9 (10/27)- Tuscarora

Week 10 (11/3)- Urbana

 

Middletown:

Week 1 (9/1)- at Potomac School (VA)

Week 2 (9/8)- at Poly

Week 3 (9/15)- Tuscarora

Week 4 (9/22)- at Boonsboro

Week 5 (9/29)- Oakdale

Week 6 (10/6)- at Urbana

Week 7 (10/13)- Thomas Johnson

Week 8 (10/20)- Linganore

Week 9 (10/28)- at Laurel

Week 10 (11/3)- Walkersville

 

Oakdale:

Week 1 (9/1)- vs. Digital Harbor [at Swann Park]

Week 2 (9/8)- Bladensburg

Week 3 (9/16)- at Bowie

Week 4 (9/22)- Urbana

Week 5 (9/29)- at Middletown

Week 6 (10/6)- Linganore

Week 7 (10/13)- Kent Island

Week 8 (10/20)- at Thomas Johnson

Week 9 (10/27)- at Walkersville

Week 10 (11/3)- Tuscarora


Tuscarora:

Week 1 (9/2)- at Milford Mill

Week 2 (9/8)- Archbishop Curley

Week 3 (9/15)- at Middletown

Week 4 (9/22)- Poly

Week 5 (9/28)- Thomas Johnson

Week 6 (10/6)- at South Hagerstown

Week 7 (10/13)- Walkersville

Week 8 (10/20)- Urbana

Week 9 (10/27)- at Linganore

Week 10 (11/3)- at Oakdale


Urbana:

Week 1 (9/1)- Westminster

Week 2 (9/8)- at Clarksburg

Week 3 (9/15)- DuVal

Week 4 (9/22)- at Oakdale

Week 5 (9/30)- at Salesianum (DE)

Week 6 (10/6)- Middletown

Week 7 (10/13)- South Hagerstown

Week 8 (10/20)- at Tuscarora

Week 9 (10/27)- Thomas Johnson

Week 10 (11/3)- at Linganore


Walkersville:

Week 1 (9/1)- at New Era

Week 2 (9/8)- Liberty

Week 3 (9/15)- at Thomas Johnson

Week 4 (9/22)- North Hagerstown

Week 5 (9/29)- at Linganore

Week 6 (10/6)- Silver Oak

Week 7 (10/13)- at Tuscarora

Week 8 (10/20)- Wootton

Week 9 (10/27)- Oakdale

Week 10 (11/3)- at Middletown

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Washington County

Boonsboro:

Week 1 (9/1)- Catoctin

Week 2 (9/8)- Silver Oak

Week 3 (9/15)- at Brunswick

Week 4 (9/22)- Middletown

Week 5 (9/29)- at Spring Mills (WV)

Week 6 (10/6)- at Allegany

Week 7 (10/13)- North Hagerstown

Week 8 (10/21)- at Concordia Prep

Week 9 (10/27)- Williamsport

Week 10 (11/3)- at Smithsburg

 

Clear Spring:

Week 1 (9/2)- at Saint James

Week 2 (9/8)- Brunswick

Week 3 (9/15)- Northern Garrett

Week 4 (9/23)- Hancock

Week 5 (9/29)- James Buchanan (PA)

Week 6 (10/6)- at Smithsburg

Week 7 (10/13)- at Berkeley Springs (WV)

Week 8 (10/20)- at Southern Garrett

Week 9 (10/27)- Catoctin

Week 10 (11/3)- at Williamsport

 

Hancock:

Week 1 (9/1)- Green Street Academy

Week 2 (9/8)- Mount Carmel

Week 3 (9/15)- at Capitol Christian

Week 4 (9/23)- at Clear Spring

Week 5 (9/29)- Brunswick

Week 6 (10/6)- Grace Christian (VA)

Week 7 (10/13)- at Hundred (WV)

Week 8 (10/20)- at Massanutten Military (VA)

Week 9-

Week 10 (11/3)- at Berkeley Springs (WV)


North Hagerstown:

Week 1-

Week 2 (9/8)- at Manchester Valley

Week 3 (9/15)- Century

Week 4 (9/22)- at Walkersville

Week 5 (9/29)- Digital Harbor

Week 6 (10/6)- at Williamsport

Week 7 (10/13)- at Boonsboro

Week 8 (10/20)- at Frederick

Week 9 (10/27)- Spring Mills (WV)

Week 10 (11/4)- South Hagerstown


Smithsburg:

Week 1 (9/1)- Southern Garrett

Week 2 (9/8)- at Delmar (DE)

Week 3 (9/16)- SEED

Week 4 (9/22)- at Catoctin

Week 5 (9/28)- Frederick

Week 6 (10/6)- Clear Spring

Week 7 (10/13)- at Brunswick

Week 8 (10/20)- James Buchanan (PA)

Week 9 (10/27)- at Northern Garrett

Week 10 (11/3)- Boonsboro


South Hagerstown:

Week 1 (9/1)- Hedgesville (WV)

Week 2 (9/8)- at Westminster

Week 3 (9/15)- South Carroll

Week 4 (9/22)- at Spring Mills (WV)

Week 5 (9/28)- at Liberty

Week 6 (10/6)- Tuscarora

Week 7 (10/13)- at Urbana

Week 8 (10/21)- Williamsport

Week 9 (10/27)- Jefferson (WV)

Week 10 (11/4)- at North Hagerstown


Williamsport:

Week 1 (9/1)- Manchester Valley

Week 2 (9/8)- at Century

Week 3 (9/15)- Liberty

Week 4 (9/22)- at Allegany

Week 5 (9/28)- at Catoctin

Week 6 (10/6)- North Hagerstown

Week 7 (10/13)- Frederick

Week 8 (10/21)- at South Hagerstown

Week 9 (10/27)- at Boonsboro

Week 10 (11/3)- Clear Spring

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

MPSSAA Independent

 

SEED School of Maryland:

Week 1 (9/2)- Richard Wright Public Charter (DC)

Week 2 (9/9)- Green Street Academy

Week 3 (9/16)- at Smithsburg

Week 4 (9/23)- Friends

Week 5 (9/30)- at Concordia Prep

Week 6 (10/7)- Crossland

Week 7 (10/13)- at Francis Scott Key

Week 8-

Week 9 (10/27)- at Loch Raven

Week 10 (11/4)- Capitol Christian

 

Independent Private/Non-Public Schools

 

Avalon School (Home Games Played at Martin Luther King Jr. Recreational Park, Silver Spring):

Week -1 (8/19)- Mississauga Football North (CN)

Week 0-

Week 1 (9/1)- at DeMatha

Week 2-

Week 3 (9/15)- at Bullis

Week 4 (9/23)- at Gonzaga (DC)

Week 5 (9/29)- Patterson

Week 6 (10/6)- Kingsman Academy (DC)

Week 7-

Week 8-

Week 9-

Week 10 (11/4)- at Saint James

Week 11 (11/10)- at Saint Mary's Ryken

 

Capitol Christian Academy:

Week 0 (8/25)- KIPP College Prep (DC)

Week 1 (9/1)- at Central Maryland Christian (Home School)

Week 2 (9/8)- at Thomas Jefferson (Alexandria, VA)

Week 3 (9/15)- Hancock

Week 4 (9/22)- Parkside (DC)

Week 5 (9/29)- at Harford Tech

Week 6 (10/6)- Green Street Academy

Week 7- BYE

Week 8 (10/20)- National Collegiate Prep (DC)

Week 9 (10/28)- at Maryland School for the Deaf

Week 10 (11/4)- at SEED

Week 11 (11/10)- Caravel Academy (DE)

 

Green Street Academy (Home Games Played at Babe Ruth Field):

Week 0 (8/24)- at Model Secondary School for the Deaf (DC)

Week 1 (9/1)- at Hancock

Week 2 (9/9)- at SEED

Week 3 (9/15)- at Frederick

Week 4-

Week 5 (9/30)- at Central

Week 6 (10/6)- at Capitol Christian

Week 7-

Week 8 (10/21)- at Berkeley Springs (WV)

Week 9 (10/27)- Silver Oak

Week 10 (11/3)- at Douglass (Baltimore City)

Week 11 (11/10)- Maryland School for the Deaf

 

Maryland School for the Deaf:

Week 1 (9/1)- Paul International (DC)

Week 2 (9/8)- at Central Maryland Christian (Home School)

Week 3 (9/16)- at Sidwell Friends (DC)

Week 4- BYE

Week 5 (9/28)- Maret (DC)

Week 6 (10/6)- Parkside (DC)

Week 7 (10/13)- Kingsman Academy (DC)

Week 8 (10/20)- at Landmark Christian (OH)

Week 9 (10/28)- Capitol Christian

Week 10 (11/3)- at National Christian

Week 11 (11/10)- at Green Street Academy

 

National Christian Academy:

Week 0 (8/26)- at Archbishop Carroll (DC)

Week 1 (9/2)- at Bishop Ireton (VA)

Week 2 (9/9)- FCA (Home School) (DE)

Week 3 (9/15)- Annapolis Area Christian

Week 4 (9/22)- Maryland Christian (Home School)

Week 5-

Week 6 (10/6)- at Word of God Christian (NC)

Week 7 (10/14)- at Richard Wright Public Charter (DC)

Week 8-

Week 9 (10/27)- at Riverdale Baptist

Week 10 (11/3)- Maryland School for the Deaf

Week 11-

Week 12 (11/18)- at Friendship Collegiate (DC)

 

Riverdale Baptist School:

Week 0 (8/26)- at Bishop McNamara

Week 1 (9/1)- Ballou (DC)

Week 2 (9/9)- at Oxon Hill

Week 3 (9/15)- at Calvert Hall

Week 4 (9/22)- Benedictine (VA)

Week 5 (9/29)- at Georgetown Prep

Week 6 (10/6)- Central Virginia (Home School) (VA)

Week 7 (10/14)- Friendship Collegiate (DC)

Week 8- BYE

Week 9 (10/27)- National Christian

Week 10 (11/3)- Saint Vincent Pallotti

Week 11- BYE

Week 12 (11/18)- at Bishop Sullivan (VA)

 

Saint Mary's Ryken:

Week 0 (8/25)- Mount Saint Joseph

Week 1 (9/1)- at Saint Vincent Pallotti

Week 2 (9/8)- Bishop O'Connell (VA)

Week 3 (9/15)- at Paul VI (VA)

Week 4 (9/23)- at Archbishop Carroll (DC)

Week 5 (9/29)- at Saint Mary's

Week 6 (10/6)- at Bullis

Week 7 (10/13)- Caravel Academy (DE)

Week 8 (10/21)- at Bishop McNamara

Week 9 (10/27)- Archbishop Curley

Week 10- BYE

Week 11 (11/10)- Avalon

 

Silver Oak Academy:

Week -1 (8/18)- at Seminarie Saint-Joseph de Trois-Rivieres (CN)

Week 0 (8/26)- at Calvert Hall

Week 1 (9/2)- Hollidaysburg (PA)

Week 2 (9/8)- at Boonsboro

Week 3 (9/16)- at Kingsman Academy (DC)

Week 4 (9/23)- at Fort Hill

Week 5 (9/30)- Allegany

Week 6 (10/6)- at Walkersville

Week 7 (10/14)- at Sidwell Friends (DC)

Week 8 (10/21)- Caravel Academy (DE)

Week 9 (10/27)- at Green Street Academy

Week 10 (11/3)- vs. Saint Frances [at Deer Park, Westminster]

Week 11 (11/11)- Friendship Collegiate (DC)

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Upper Chesapeake Bay Athletic Conference (UCBAC)- Chesapeake Division

 

Aberdeen:

Week 1 (9/1)- at Thomas Johnson

Week 2 (9/8)- at Northeast

Week 3 (9/15)- at Bohemia Manor

Week 4 (9/22)- Havre de Grace

Week 5 (9/29)- at Fallston

Week 6 (10/6)- C. Milton Wright

Week 7 (10/13)- at Edgewood

Week 8 (10/19)- North Harford

Week 9 (10/27)- Elkton

Week 10 (11/3)- at Bel Air

 

Bel Air:

Week 1 (9/2)- Overlea

Week 2 (9/9)- at Flowers

Week 3 (9/15)- John Carroll

Week 4 (9/22)- at Elkton

Week 5 (9/29)- at Havre de Grace

Week 6 (10/6)- Fallston

Week 7 (10/13)- at C. Milton Wright

Week 8 (10/19)- Edgewood

Week 9 (10/27)- at North Harford

Week 10 (11/3)- Aberdeen

 

C. Milton Wright:

Week 1 (9/1)- Rising Sun

Week 2 (9/8)- South Carroll

Week 3 (9/15)- Harford Tech

Week 4 (9/22)- at Edgewood

Week 5 (9/29)- North Harford

Week 6 (10/6)- at Aberdeen

Week 7 (10/13)- Bel Air

Week 8 (10/19)- at Havre de Grace

Week 9 (10/27)- Fallston

Week 10 (11/3)- at Elkton

 

Edgewood:

Week 1 (9/2)- at Parkville

Week 2 (9/8)- Linganore

Week 3 (9/15)- at Joppatowne

Week 4 (9/22)- C. Milton Wright

Week 5 (9/29)- Elkton

Week 6 (10/6)- at North Harford

Week 7 (10/13)- Aberdeen

Week 8 (10/19)- at Bel Air

Week 9 (10/27)- Havre de Grace

Week 10 (11/3)- at Fallston

 

Elkton:

Week 1 (9/1)- Bohemia Manor

Week 2 (9/8)- at North East

Week 3 (9/15)- at Rising Sun

Week 4 (9/22)- Bel Air

Week 5 (9/29)- at Edgewood

Week 6 (10/6)- Havre de Grace

Week 7 (10/13)- at North Harford

Week 8 (10/19)- Fallston

Week 9 (10/27)- at Aberdeen

Week 10 (11/3)- C. Milton Wright

 

Fallston:

Week 1 (9/1)- at Patterson Mill

Week 2 (9/8)- Rising Sun

Week 3 (9/15)- North East

Week 4 (9/22)- at North Harford

Week 5 (9/29)- Aberdeen

Week 6 (10/6)- at Bel Air

Week 7 (10/13)- Havre de Grace

Week 8 (10/19)- at Elkton

Week 9 (10/27)- at C. Milton Wright

Week 10 (11/3)- Edgewood

 

Havre de Grace:

Week 1 (9/1)- National Academy

Week 2 (9/8)- Joppatowne

Week 3 (9/15)- at Perryville

Week 4 (9/22)- at Aberdeen

Week 5 (9/29)- Bel Air

Week 6 (10/6)- at Elkton

Week 7 (10/13)- at Fallston

Week 8 (10/19)- C. Milton Wright

Week 9 (10/27)- at Edgewood

Week 10 (11/3)- North Harford

 

North Harford:

Week 1 (9/2)- at Hereford

Week 2 (9/8)- vs. Patterson Mill (at Joppatowne)

Week 3 (9/15)- at Eastern Tech

Week 4 (9/22)- Fallston

Week 5 (9/29)- at C. Milton Wright

Week 6 (10/6)- Edgewood

Week 7 (10/13)- Elkton

Week 8 (10/19)- at Aberdeen

Week 9 (10/27)- Bel Air

Week 10 (11/3)- at Havre de Grace

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Upper Chesapeake Bay Athletic Conference (UCBAC)- Susquehanna Division

 

Bohemia Manor:

Week 1 (9/1)- at Elkton

Week 2 (9/8)- at Winters Mill

Week 3 (9/15)- Aberdeen

Week 4 (9/22)- Rising Sun

Week 5 (9/29)- at Joppatowne

Week 6 (10/6)- Patterson Mill

Week 7 (10/13)- at Harford Tech

Week 8 (10/19)- North East

Week 9 (10/27)- Delaware County Christian (PA)

Week 10 (11/3)- at Perryville

 

Harford Technical:

Week 1 (9/2)- at York County Tech (PA)

Week 2 (9/8)- Tower Hill (DE)

Week 3 (9/15)- at C. Milton Wright

Week 4 (9/22)- Patterson Mill

Week 5 (9/29)- Capitol Christian

Week 6 (10/6)- at North East

Week 7 (10/13)- Bohemia Manor

Week 8 (10/19)- at Perryville

Week 9 (10/27)- Rising Sun

Week 10 (11/3)- at Joppatowne

 

Joppatowne:

Week 1 (9/1)- Winters Mill

Week 2 (9/8)- at Havre de Grace

Week 3 (9/15)- Edgewood

Week 4 (9/22)- at North East

Week 5 (9/29)- Bohemia Manor

Week 6 (10/6)- at Perryville

Week 7 (10/13)- Rising Sun

Week 8 (10/20)- at Catoctin

Week 9 (10/27)- at Patterson Mill

Week 10 (11/3)- Harford Tech


North East:

Week 1 (9/1)- at Francis Scott Key

Week 2 (9/8)- Elkton

Week 3 (9/15)- at Fallston

Week 4 (9/22)- Joppatowne

Week 5 (9/29)- at Patterson Mill

Week 6 (10/6)- Harford Tech

Week 7 (10/13)- First State Military (DE)

Week 8 (10/19)- at Bohemia Manor

Week 9 (10/27)- Perryville

Week 10 (11/3)- at Rising Sun

 

Patterson Mill:

Week 1 (9/1)- Fallston

Week 2 (9/8)- vs. North Harford (at Joppatowne)

Week 3 (9/15)- Francis Scott Key

Week 4 (9/22)- at Harford Tech

Week 5 (9/29)- North East

Week 6 (10/6)- at Bohemia Manor

Week 7 (10/13)- Perryville

Week 8 (10/19)- at Rising Sun

Week 9 (10/27)- Joppatowne

Week 10 (11/3)- at Kent County


Perryville:

Week 1 (9/2)- at Pikesville

Week 2 (9/8)- at Largo

Week 3 (9/15)- Havre de Grace

Week 4 (9/22)- Morrisville (PA)

Week 5 (9/29)- at Rising Sun

Week 6 (10/6)- Joppatowne

Week 7 (10/13)- at Patterson Mill

Week 8 (10/19)- Harford Tech

Week 9 (10/27)- at North East

Week 10 (11/3)- Bohemia Manor

 

Rising Sun:

Week 1 (9/1)- at C. Milton Wright

Week 2 (9/8)- at Fallston

Week 3 (9/15)- Elkton

Week 4 (9/22)- at Bohemia Manor

Week 5 (9/29)- at Perryville

Week 6 (10/6)- Catoctin

Week 7 (10/13)- at Joppatowne

Week 8 (10/19)- Patterson Mill

Week 9 (10/27)- at Harford Tech

Week 10 (11/3)- North East

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

District of Columbia-Area Private Schools (Maryland Schools Only)

 

Interstate Athletic Conference:


Bullis School:

Week 1 (9/1)- Archbishop Carroll (DC)

Week 2 (9/9)- at Fork Union Military (VA)

Week 3 (9/15)- Avalon

Week 4 (9/22)- at Quince Orchard 

Week 5- BYE

Week 6 (10/6)- Saint Mary's Ryken

Week 7 (10/14)- at Landon

Week 8 (10/21)- at Episcopal (VA)

Week 9 (10/27)- Saint Alban's (DC)

Week 10 (11/3)- Saint Stephen's & Saint Agnes (VA)

Week 11 (11/10)- at Georgetown Prep

 

Georgetown Preparatory School:

Week 1 (9/2)- at Bishop O'Connell (VA)

Week 2 (9/9)- at Gilman

Week 3 (9/16)- at Gonzaga (DC)

Week 4- BYE

Week 5 (9/29)- Riverdale Baptist

Week 6 (10/7)- Benedictine (VA)

Week 7 (10/13)- Saint Stephen's & Saint Agnes (VA)

Week 8 (10/21)- at Landon

Week 9 (10/28)- at Episcopal (VA)

Week 10 (11/4)- Saint Alban's (DC)

Week 11 (11/10)- Bullis


Landon School:

Week 1 (9/1)- Whitman

Week 2 (9/8)- at Saint Mary's

Week 3 (9/15)- at Boys' Latin

Week 4- BYE

Week 5 (9/28)- Saint Christopher's (VA)

Week 6 (10/6)- at Bishop O'Connell (VA)

Week 7 (10/14)- Bullis

Week 8 (10/21)- Georgetown Prep

Week 9 (10/28)-  Saint Stephen's & Saint Agnes (VA)

Week 10 (11/4)- Episcopal (VA)

Week 11 (11/11)- at Saint Alban's (DC)

 

Middle Atlantic Conference:

 

Saint James:

Week 1 (9/2)- Clear Spring

Week 2 (9/9)- Mercersburg Academy (PA)

Week 3 (9/15)- at Saint John's Catholic Prep

Week 4 (9/23)- at Douglass (Baltimore City)

Week 5 (9/28)- at Sidwell Friends (DC)

Week 6 (10/7)- Potomac School (VA)

Week 7 (10/12)- Central Maryland Christian (Home School)

Week 8 (10/21)- Flint Hill (VA)

Week 9 (10/28)- at Maret (DC)

Week 10 (11/4)- Avalon

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Montgomery County Division 2A/3A

Blake:

Week 1 (9/1)- Damascus

Week 2 (9/8)- at Springbrook

Week 3 (9/15)- Magruder

Week 4 (9/22)- at Poolesville

Week 5 (9/28)- at Seneca Valley

Week 6 (10/6)- Northwood

Week 7 (10/13)- at Churchill

Week 8 (10/20)- at Rockville

Week 9 (10/27)- Paint Branch

Week 10 (11/3)- Watkins Mill

 

Damascus:

Week 1- at Blake

Week 2- Sherwood

Week 3- Rockville

Week 4- at Magruder

Week 5- Poolesville

Week 6- at Clarksburg

Week 7- Watkins Mill

Week 8- at Walter Johnson

Week 9- at Seneca Valley

Week 10- Wootton

 

Magruder:

Week 1- at Sherwood

Week 2- Watkins Mill

Week 3- at Blake

Week 4- Damascus

Week 5- at Northwood

Week 6- Seneca Valley

Week 7- Rockville

Week 8- at Springbrook

Week 9- at Poolesville

Week 10- Kennedy

 

Poolesville:

Week 1- at Walter Johnson

Week 2- Kennedy

Week 3 (9/15)- at Winters Mill

Week 4- Blake

Week 5- at Damascus

Week 6- Rockville

Week 7- Seneca Valley

Week 8- at Watkins Mill

Week 9- Magruder

Week 10- at Manchester Valley

 

Rockville:

Week 1- Seneca Valley

Week 2- at Bethesda-Chevy Chase

Week 3- at Damascus

Week 4- Wootton

Week 5- Watkins Mill

Week 6- at Poolesville

Week 7- at Magruder

Week 8- Blake

Week 9- at Richard Montgomery

Week 10- Einstein


Seneca Valley:

Week 1- at Rockville

Week 2- Gaithersburg

Week 3- at Northwest

Week 4- Watkins Mill

Week 5- Blake

Week 6- at Magruder

Week 7- at Poolesville

Week 8- Churchill

Week 9- Damascus

Week 10- at Wheaton

 

Watkins Mill:

Week 1- Blair

Week 2- at Magruder

Week 3- Bethesda-Chevy Chase

Week 4- at Seneca Valley

Week 5- at Rockville

Week 6 (10/6)- Winters Mill

Week 7- at Damascus

Week 8- Poolesville

Week 9- Gaithersburg

Week 10- at Blake

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Montgomery County Division 4A North

 

Montgomery Blair:

Week 1 (9/1)- at Watkins Mill

Week 2 (9/8)- Quince Orchard

Week 3 (9/15)- Wheaton

Week 4 (9/22)- at Paint Branch

Week 5 (9/28)- at Einstein

Week 6 (10/6)- Sherwood

Week 7 (10/13)- Springbrook

Week 8 (10/20)- at Clarksburg

Week 9 (10/27)- Northwood

Week 10 (11/3)- at Richard Montgomery

 

Northwood:

Week 1 (9/1)- at Paint Branch

Week 2 (9/8)- Wheaton

Week 3 (9/15)- Kennedy

Week 4 (9/22)- at Bethesda-Chevy Chase

Week 5 (9/28)- Magruder

Week 6 (10/6)- at Blake

Week 7 (10/13)- at Sherwood

Week 8 (10/20)- Einstein

Week 9 (10/27)- at Blair

Week 10 (11/3)- Springbrook

 

Paint Branch:

Week 1- Northwood

Week 2- at Richard Montgomery

Week 3- at Whitman

Week 4- Blair

Week 5- Springbrook

Week 6- at Quince Orchard

Week 7- Gaithersburg

Week 8- at Sherwood

Week 9- at Blake

Week 10- Clarksburg

 

Sherwood:

Week 1- Magruder

Week 2- at Damascus

Week 3- at Einstein

Week 4- Richard Montgomery

Week 5- Wheaton

Week 6- at Blair

Week 7- Northwood

Week 8- Paint Branch

Week 9- at Springbrook

Week 10- at Whitman

 

Springbrook:

Week 1- at Wheaton

Week 2- Blake

Week 3- at Walter Johnson

Week 4- Clarksburg

Week 5- at Paint Branch

Week 6- Wootton

Week 7- at Blair

Week 8- Magruder

Week 9- Sherwood

Week 10- at Northwood

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted (edited)

Montgomery County Division 4A South

 

Bethesda-Chevy Chase (Home Games Played at Walter Johnson HS):

Week 1- at Quince Orchard

Week 2- Rockville

Week 3- at Watkins Mill

Week 4- Northwood

Week 5- at Churchill

Week 6- Walter Johnson

Week 7- at Wootton

Week 8- Richard Montgomery

Week 9- Whitman

Week 10- at Northwest

 

Northwest:

Week 1- at Wootton

Week 2- Walter Johnson

Week 3- Seneca Valley

Week 4- at Gaithersburg

Week 5- at Good Counsel

Week 6- Churchill

Week 7- Richard Montgomery

Week 8- at Whitman

Week 9- at Quince Orchard

Week 10- Bethesda-Chevy Chase

 

Richard Montgomery:

Week 1- at Churchill

Week 2- Paint Branch

Week 3- Wootton

Week 4- at Sherwood

Week 5- at Walter Johnson

Week 6- Whitman

Week 7- at Northwest

Week 8- at Bethesda-Chevy Chase

Week 9- Rockville

Week 10- Blair

 

Walter Johnson:

Week 1- Poolesville

Week 2- at Northwest

Week 3- Springbrook

Week 4- at Kennedy

Week 5- Richard Montgomery

Week 6- at Bethesda-Chevy Chase

Week 7- at Whitman

Week 8- Damascus

Week 9- at Wootton

Week 10- Churchill

 

Walt Whitman:

Week 1- at Landon

Week 2- at Einstein

Week 3- Paint Branch

Week 4- Churchill

Week 5- at Wootton

Week 6- at Richard Montgomery

Week 7- Walter Johnson

Week 8- Northwest

Week 9- at Bethesda-Chevy Chase

Week 10- Sherwood

 

Winston Churchill:

Week 1- Richard Montgomery

Week 2- at Wootton

Week 3- Gaithersburg

Week 4- at Whitman

Week 5- Bethesda-Chevy Chase

Week 6- at Northwest

Week 7- Blake

Week 8- at Seneca Valley

Week 9 (10/27)- Frederick

Week 10- at Walter Johnson

 

Wootton:

Week 1- Northwest

Week 2- Churchill

Week 3- at Richard Montgomery

Week 4- at Rockville

Week 5- Whitman

Week 6- at Springbrook

Week 7- Bethesda-Chevy Chase

Week 8 (10/20)- at Walkersville

Week 9- Walter Johnson

Week 10- at Damascus

Edited by eaglesinsider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0